19.01.2024

ТРИ УКРАЇНСЬКІ БІАТЛОНІСТКИ - У ТОП-20 КОРОТКОЇ ІНДИВІДУАЛКИ В АНТГОЛЬЦІ

В італійському Антгольці триває шостий етап Кубка світу з біатлону сезону 2023/24. У другий змагальний день пройшла коротка індивідуальна гонка серед жінок.

У першому жіночому старті шостого етапу Україна була представлена п'ятьма біатлоністками. До змагань у Кубку світу повернулися Ірина Петренко, Христина Дмитренко та Анастасія Меркушина, які достроково завершили попередній етап у Рупольдингу. Натомість вперше у 2024 році виступила на цьому рівні Анна Кривонос, а Юлія Джима розпочала п'ятий етап нинішнього сезону.

В Антгольці біатлоністки бігли 12.5-кілометрову індивідуальну гонку на Кубку світу вперше від сезону 2018/19. Тоді найкращою серед українок стала Яна Бондар, яка посіла 26-те місце.

Чиста стрільба на першому вогневому рубежі дозволила Юлії Джимі та Анастасії Меркушиній виїхати зі стадіону на проміжних 14-му та 15-му місці відповідно.

На другій стрільбі Меркушина та Джима знову закрили усі мішені та повернулися на дистанцію на 5-му та 8-му місці відповідно.

Після третьої точної стрільби Меркушина претендувала на нагороди за підсумками гонки. Останній вогневий рубіж Анастасія завершила з першим промахом у гонці та вийшла на дистанцію на проміжному другому місці.

Джима дві "стійки" провела, допустивши по одній хибі. На фініші українська біатлоністка поступилася лідерці гонки Лєні Геккі-Гросс на понад дві хвилини, але була у проміжній топ-15.

Ірина Петренко стартувала у гонці з одного промаху на стартовій "лежці". Натомість на другій біатлоністка була точною й виїхала на проміжну 18-ту позицію, а після першої "стійки" була на проміжному 17-му місці. На фініші Петренко на 12 секунд поступилася Джимі.

Христина Дмитренко розпочала індивідуальну гонку, закривши усі мішені, але на другому вогневому рубежі допустила одну хибу. На першій "стійці" українка також закрила усі мішені, однак останню стрільбу у гонці провела з двома промахами.

Переможницею гонки стала швейцарка Лєна Геккі-Гросс, яка виграла першу гонку в кар'єрі. Біатлоністка на фініші випередила чинну володарку Великого кришталевого глобуса Жюлію Сімон.