Статті

23.09.2021

ЯРОСЛАВ ЗУБРИЦЬКИЙ: У НАСТУПНОМУ СЕЗОНІ ГРАТИМЕМО У ПАЛАЦІ СПОРТУ «ГАЛИЧИНА»

Багаторічний головний тренер баскетбольного клубу «Львівська Політехніка», відомий у минулому професійний баскетболіст, Ярослав Зубрицький розповів про кадрові зміни в команді, чого очікувати від «політехів» у наступному сезоні Вищої ліги та поділився своєю думкою про Євробаскет у Львові.
Ярославе Яремовичу, як Ви оцінюєте проведене міжсезоння? 


Міжсезоння проводимо звично для нас. Тренуємося на Кафедрі фізичного виховання НУ «Львівська Політехніка» (у народі зал називають «барабаном» - Авт.) і використовуємо стадіон «Динамо». Там проходимо фізичну підготовку. У спортзалі тренуємо техніку, пізніше уже додаємо тактику. Зараз якраз у процесі взаємодій тактичних. Були у Польщі на турнірі, де зіграли спаринги з баскетбольною командою з Варшави. Нам дістався дуже сильний суперник. Для нашої молоді такі матчі це велика користь. Нас покинули досвідчені гравці, а саме Микола Полюляк і Володимир Орленко. Тому у спарингах нас розгромили, але це дуже важливий досвід. Суперник був сильним і ми з хлопцями побачили над чим потрібно працювати.


Як можете оцінити спаринги у Варшаві?


Я побачив наші слабкі сторони, як у захисті, так і в нападі. На тренуваннях будемо працювати над цим. Для того, щоб стати кращими, потрібно більше тренуватися. Команда молода, є над чим працювати кожному виконавцю. Бачимо, що треба працювати саме над технікою та тактикою.


Яку ціль ставите з молодою командою на цей сезон? 


Важко ставити ціль. У нас досить сильна підгрупа. Сім команд в групі, а п'ять з них дуже сильні. Наша команда складена з молодих гравців, тому ставити амбітні цілі неймовірно важко. Минулий сезон ми завершили п'ятими та, на мою думку, це дуже хороший результат. Цього року буде важко повторити його, але в кожній грі будемо віддавати максимум своїх сил на паркеті. Саме так молоді хлопці здобудуть необхідний досвід.


Де команда планує проводити матчі у новому сезоні? 


Будівництво нових арен не планується, тому ми будемо проводити наші матчі в спорткомплексі «Галичина». Нам у цьому буде допомагати Федерація баскетболу України.


Що зараз потрібно клубу, щоб демонструвати високі результати у Вищій лізі? 


Щоб перемогти у Вищій Лізі, потрібне належне фінансування. Якщо буде стабільне фінансування, то нам потрібно два або три роки і ми можемо побудувати хорошу команду, яка зможе перемогти у Вищій лізі.


Гравці яких амплуа зараз потрібні команді? 


Нам необхідний сучасний центровий. Від нас пішов Володимир Орленко і це велика втрата. На жаль, у команді немає зараз такого гравця, який може стати рівноцінною заміною Орленку. У нас достатньо «четвертих» номерів, тобто важких форвардів. Вони можуть грати центрового, але це не те, що нам потрібно. Також є проблема з «першим» номером (розігруючим захисником). Пішли з команди Микола Полюляк і Богдан Степанченко, двоє дуже важливих для нас гравців. На їхні місця прийшла молодь, залишився Богдан Сим і я вірю, що він вийде на новий рівень у своїй грі. У нього буде більше часу на паркеті, також у нас на перегляді є молодий гравець Віталій Чорновіл. Хочемо подивитися як він себе покаже в офіційних матчах.


Кого Ви можете назвати лідерами в оновленому колективі?


Я вважаю, що це Віталій Капко та Максим Викрикач. Також лідером є Данило Кич. Звичайно, Владислава Захарчука потрібно виділити також. Сподіваюся, що саме ці гравці візьмуть на себе роль лідерів. Вони наш фундамент, з якого ми і будемо будувати команду.


Відомий баскетболіст Віктор Кобзистий, який тепер у Львові працюватиме баскетбольним функціонером, розповів нашому медіа, що в майбутньому можливе об'єднання СБК «Львів» та «Львівської Політехніки». Як Ви дивитесь на такий розвиток подій?


Ми підписали уже договір про співпрацю. Зараз СБК «Львів» - це наш фарм-клуб. Можливо, у майбутньому вони стануть командою Суперліги, у них амбітні плани. Якщо це відбудеться, тоді ми станемо їхнім фарм-клубом. Зараз ми почали співпрацю, лише час покаже чи дасть вона свої плоди.


Назвіть три проблеми львівського баскетболу, які Ви бачите. 


Три проблеми важко виділити. Зараз найбільша проблема це фінансування, також бракує організованості на рівні міських та обласних федерацій. Щоб грати у Вищій лізі та Суперлізі, потрібні серйозні кошти, адже це професійний спорт.


За кого баскетбольний глядач Ярослав Зубрицький буде вболівати у новому сезоні Суперліги?


Суперліга цього року ще цікавіша. Раніше я вболівав за «Тернопіль», там були мої колишні партнери по команді. Зараз я буду просто отримувати задоволення від перегляду баскетболу, нас чекає дуже цікавий чемпіонат.


Чи є перспективи розвитку баскетболу 3х3 у Львові?


Вважаю, що не скоро у Львові може з'явитися команда 3х3. Потрібно поступово формувати команду, фінансування знову ж таки необхідне. Хоча б два або й три роки треба для того, щоб побудувати сильний колектив. Я б дуже хотів, щоб розвивався і цей вид спорту, бо він є олімпійським. Також звичайному вболівальнику баскетбол 3х3 подобається своєю динамічністю. Думаю, що цей вид спорту отримає все для розвитку у Львові.


Юніори U-17 стали срібними призерами. Це вже хороший внесок в історію українського баскетболу 3х3. У нас досягнень в баскетболі 3х3 більше, ніж в його класичному виді. Молоді виконавці краще грають саме в 3х3, думаю, що з часом українські баскетболісти будуть висококласними гравцями у цьому виді спорту.


Якщо у Львові відбудеться Євробаскет, що це дасть для міста? 


Я б хотів, щоб Євробаскет відбувся в місті Лева. Це дасть місту інфраструктуру, що добре і для нас. Чим більше спортивних залів, тим краще для нашої команди. Якщо Львів буде приймати Євробаскет, то будуть залучатися кошти, а це плюс для розвитку дитячого баскетболу. Якщо розвиток отримає дитячий баскетбол, нас чекатиме прогрес і в дорослому баскетболі.


Олександр Радчук, Kamp-sport

Поділитися

694

GERA sr.print

Інші Статті