Новини

07.09.2023

ВИЗНАЧЕНО ФОРМАТ НОВОГО СЕЗОНУ СУПЕРЛІГИ ТА КУБКА УКРАЇНИ З БАСКЕТБОЛУ

Фото: ФБУ


Федерація баскетболу України внесла зміни у формат проведення наступного розіграшу баскетбольної суперліги.


У новому сезоні суперліги змагатимуться 11 команд. Зазначимо, що до елітного дивізіону доєдналися "Рівне" (переможець вищої ліги) та "Кривбас" (срібний призер ВЛ).


Таким чином у суперлізі-2023/24 будуть представлені такі команди:  Будівельник, Дніпро, БІПА-збірна Одеської області, Київ-Баскет, Політехніка-Галичина, Прикарпаття-Говерла, Черкаські Мавпи, Старий Луцьк-Універсистет, Запоріжжя, Рівне та Кривбас.


Зокрема, прийнято рішення зменшити кількість кіл регулярного чемпіонату з чотирьох до трьох, що дозволить розпочати чемпіонат 3 жовтня, а завершити - до 1 травня 2024 року. Кількість ігор регулярного чемпіонату зменшиться з раніше запланованих 180 до 165, а кожна команда зіграє 30 ігор в регулярному чемпіонаті замість 36.На другому етапі, як раніше було затверджено Виконкомом ФБУ, буде проведено плей-оф. Формат проведення плей-оф має бути визначений до початку третього кола чемпіонату в залежності від ситуації в країні, яка повязана з воєнними діями.


Враховуючи зменшення кількості ігор для клубів Суперліги президент ФБУ Михайло Бродський запропонував в сезоні 2023/24 передбачити додаткове змагання - Кубок України. Цю пропозицію підтримав Виконком ФБУ.


До слова, заплановано проведення Кубку України в два етапи в період з 01.02.2024 року по 31.03.2024 року використавши два тижні між баблами Суперліги.


До участі в змаганні Кубку України буде допущено 16 команд – до 11 команд Суперліги Favbet будуть додані 5 кращих команд Вищої ліги за підсумком двох кіл регулярного чемпіонату.


Джерело - ФБУ

Інші Новини