14.04.2024

ПОТУЖНИЙ КАМБЕК: "ДНІПРО" ВІДІГРАВ 19 ОЧОК І ВИЙШОВ У ФІНАЛ БАСКЕТБОЛЬНОЇ СУПЕРЛІГИ

Вирішальний третій матч пiвфiнальної серії Суперліги між Дніпром та Черкаськими Мавпами мав визначити другого (після БК Рівне) фіналіста чемпіонату. Суперники обмінялись виїзними перемогами, а 3-й поєдинок мав гостросюжетну лінію i завершився перемогою Дніпра з вражаючим камбеком – 78:73.

Доволi несподівано матч розпочався з потужного ривку Мавп 14:0 (!) у перші 4,5 хвилини. Підопічні Арема Сліпенчука у цей ігровий відрізок мали чудовий відсоток влучань з гри та 100-відсотковий показник (2 успішні спроби) з периметра. Стартовий заділ дозволив гостям впевнено забрати першу чверть – 28:15. При цьому Андрій Агафонов набрав 13 очок, додавши до цього доробку 6 підбирань.

На старті 2-ї чверті, нарешті, затяжний ривок вдався Дніпру - 7:0, що дозволило господарям паркету суттєво скоротити своє відставання. Однак на екваторі чверті Мавпи зуміли повернути собі +13 переваги. На велику перерву вони пішли у статусі фаворита протистояння – 41:24, а Андрій Агафонов за 20 хвилин оформив дабл-дабл: 22 очки + 11 підбирань. Водночас, Дніпро всією командою у першій половині гри набрав лише на 2 очки більше, ніж Андрій.

У стартові три хвилини третьої чверті підопічні Володимира Коваля взагалі не могли відзначитись. Дніпро почав робити камбек з мінус 19, і вже на екваторі чверті переможець регулярної першості скоротив своє відставання майже вдвічі. Проте гравцям Мавп вдалося трохи остудити запал дніпрян серійними влучаннями з периметра. На останню перерву вони пішли за +14 на свою користь.

Пауза перед вирішальною чвертю через повітряну тривогу затяглася на 40 хвилин і пішла на користь Дніпру, який стартував із ривку 8:0. Підопічні Володимира Коваля перехопили ініціативу і вже на 34-й хвилині зрівняли рахунок після точного триочкового кидка Максима Закурдаєва (58:58). Захисник Дніпра став справжнім героєм протистояння, набравши у заключній чверті 18 очок. Саме його влучання принесло дніпрянам перше лідерство у матчі, і саме Максим поставив переможну для своєї команди крапку в матчі.

Загалом в активі Максима Закурдаєва виявилося 22 очки, Станіслава Тимофєєнка – 18, Володимира Конєва – 17. У Мавп з великим відривом найрезультативнішим гравцем став Андрій Агафонов – 27 очок. Крім того, центровий черкаської команди здійснив 13 підбирань.

У фінальній серії Дніпро зіграє з БК Рівне, а Черкаські Мавпи у бронзовій – зустрінуться із Київ-Баскетом.

Баскетбол. Суперліга. 1/2 фіналу, третій матч

14 квітня. Дніпро

Дніпро – Черкаські Мавпи – 78:73 (15:28, 9:13, 18:15, 36:17)

Дніпро: Закурдаєв 22 + 6 передач + 4 перехоплення, Тимофеєнко 18 + 9 підбирань, Конєв 17 + 6 підбирань, Бондарчук 7, Горобченко 0 – старт, Сорочан 5, Сипало 4, Дубоненко 3 - 4 втрати, Колдомасов 2, Тарасенко 0.

Мавпи: Агафонов 27 + 13 підбирань, Бун 16 + 5 підбирань + 6 передач + 4 перехоплення, Марченко 8, Тіщенко 7, Новiков 6 + 5 підбирань – старт, Руслов 9, Кузнецов 0.

Рахунок серії – 2:1

Джерело: sport.ua