30.06.2024

ДВІ УКРАЇНСЬКІ ДЕФЛІМПІЙСЬКІ ЗБІРНІ ТРІУМФУЮТЬ НА ЧЕМПІОНАТІ ЄВРОПИ З БАСКЕТБОЛУ!

Чоловіча та жіноча дефлімпійські збірні України стали чемпіонами Європи з баскетболу!

Чоловіча та жіноча збірні України перемогли на чемпіонаті Європи з баскетболу серед спортсменів з порушеннями слуху. Євро проходило з 21 по 29 червня 2024 року в Малазі, Іспанія.

Обидві українські команди - чоловіча й жіноча - подолали груповий раунд, вийшовши у плей-оф з першого місця. У чоловічому турнірі участь взяли вісім команд, які були розділені на дві групи по чотири країни. Україна потрапила до квартету B, разом з Польщею, Грецією та Ізраїлем.

У чемпіонаті Європи серед жінок взяли участь представниці шести команд, які також розділили на дві групи. Україна, Литва та Греція увійшли до тріо В, а Італія, Туреччина та Польща – до групи А.

Збірні України на Євро-2024 з баскетболу

Чоловіки

"Синьо-жовті" у півфіналі змагались з дефлімпійцями з Польщі. Українські баскетболісти не дозволили полякам вийти уперед в жодній чверті і зрештою, з відривом у 26 очок (89:63) національна збірна пройшла у фінал.

У вирішальному матчі українські баскетболісти зійшлись у протистоянні зі збірною Литви. "Синьо-жовті" знову жодного разу за матч не втратили перевагу над суперником та за підсумком гри досягли переваги у 27 очок.

Чемпіонат Європи з баскетболу серед спортсменів з порушеннями слуху. Фінал. Чоловіки

Литва - Україна - 52:79 (15:16, 11:24, 14:22, 12:17)

Жінки

На груповій стадії українки впевнено виграли обидва матчі, з першого місця автоматично здобувши путівку до півфіналу. Жіноча дефлімпійська збірна в 1/2 фіналу зійшлась у протистоянні з Туреччиною – перемогла з рахунком 73:45.

У фіналі українки грали з баскетболістками з Італії. В перших двох чвертях представниці України вели з мінімальним відривом: набирали більше на одне очко за чверть. Під час третьої десятихвилинки "синьо-жовті" втратили перевагу та в загальному рахунку відпустили суперниць на одне очко (45:46). Втім українки змогли вирватись уперед під час заключної чверті – обіграли Італію 71:62.

Чемпіонат Європи з баскетболу серед спортсменів з порушеннями слуху. Фінал. Жінки

Італія - Україна - 62:71 (12:13, 20:21, 14:11, 16:26)