14.08.2023

ЧОЛОВІЧА ЗБІРНА U-23 ВИГРАЛА ОСТАННІЙ ЕТАП ЛІГИ НАЦІЙ

Чоловіча збірна України до 23 років з баскетболу 3х3 - переможниця останнього етапу Ліги Націй!

У Бухаресті завершилася серія змагань для спортсменів до 23 року - Ліга Націй з баскетболу 3х3 (Дивізіон Європа-4). Україну представляли Артем Лопухов, Владислав Мустяца, Євгеній Сорочан та Ігор Сергеєв.

Стартували хлопці на груповому етапі перемогою у близькому матчі над Ірландією - 12:10. Після цього відбувся реванш з Латвією, якій наші баскетболісти поступилася декілька разів.

Матч проти латвійців вийшов очікувано складним, адже ця команда має гарні традиції в баскетболі 3х3 (нагадаємо, що першими чемпіонами ОІ в цьому виді баскетболу серед чоловіків стали саме гравці з Латвії). Тим не менше, українці гарно провели матч, виконавши чудову дальню спробу в овертаймі - Євгеній Сорочан виграв для України цей поєдинок (19:17).

У фіналі Україні випало грати з Хорватією, з якою був досвід ігор на минулих етапах. Цей матч нагадував американські гойдалки, де спершу лідирувала Хорватія (12:9), але бомбардирська феєрія Євгенія Сорочана (2 поспіль дальні атаки) змогла перевернути хід поєдинку і вже вивести нашу команду вперед. Хорвати ж не планували здаватися навіть за рахунку 12:16, тому основний час завершився внічнию (20:20).

В овертаймі першими набрали очки хорвати (21:20), але українці швидко відповіли данком Ігоря Сергеєва (21:21). Команди обмінювалися нерезультативними атаками до моменту, коли хорватський гравець невдало заблокував спробу Владислава Мустяци, вивівши українця на лінію штрафних. Мустяца реалізував перший же штрафний кидок, вигравши для України цей матч та етап Ліги Націй (22:21).

Найрезультативнішим на етапі став Владислав Мустяца, який набрав 17 очок за 3 гри.

На цьому Ліга Націй для українських команд завершена: у загальному заліку дівчата фінішували четвертими, а хлопці - п'ятими.