Легка Атлетика

23.08.2023

УКРАÏНСЬКI СТРИБУНИ У ВИСОТУ НЕ ПОТРАПИЛИ ДО ТОП-10 ЧЕМПIОНАТУ СВIТУ

Єдиний фінал за участі українських легкоатлетів у четвертий змагальний день чемпіонату світу відбувся у чоловічих стрибках у висоту. Участь у ньому взяли два українці - Андрій Проценко та Олег Дорощук.

Українські стрибуни підходили до фіналу у різному статусі. 35-річний Проценко - як бронзовий призер минулорічного чемпіонату світу в Орегоні, тоді як 22-річний Дорощук вперше пройшов до фіналу на рівні ЧС.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

У фіналі українські стрибуни боролися з 11 іншими легкоатлетами у секторі. Однак саме українці стали одними з перших, хто вибув зі змагань.

Стартовою планку фіналу стала висота 2.20 м. Її пропустили лише три спортсмени: олімпійські чемпіони Токіо Джанмарко Тамбері та Мутаз Баршим, а також американець Джувон Гаррісон - лідер сезону у чоловічих стрибках у висоту.

Проценко стартову планку 2.20 м взяв з першої спроби. А ось у Дорощука одразу виникли проблеми - подолати цю висоту йому вдалося лише з третього стрибка.

Однак уже на наступній висоті 2.25 м Дорощук припинив виступи - не реалізував жодної з трьох спроб. Тоді як на цій планці проблеми почали вже виникати у Проценка, який, зрештою, продовжив змагання завдяки успішному третьому стрибку.

На висоті 2.29 м виступи продовжили 11 спортсменів - крім Дорощука, попередню планку не взяв італієць Марко Фассінотті. А ця висота стала останньою для Проценка. Окрім Проценка, взяти висоту 2.29 м не змогли ще три стрибуни. Та оскільки український легкоатлет використав більшу кількість спроб, він посів підсумкове 11-е місце у фіналі.

Фінал на ЧС-2023 - лише другий у кар'єрі Проценка. Уперше туди український легкоатлет пройшов лише у 2022-му, коли здобув "бронзу" - з сьомої спроби. А ось Дорощук виступив у фіналі після того, як не подолав кваліфікацію на попередному ЧС у Орегоні.

Загалом це перший випадок за 18 років, коли одразу два українські стрибуни виступили у фіналі чемпіонату світу. У 2005-му чемпіоном став Юрій Кримаренко, тоді як інший українець - Андрій Соколовський - став 13-м.

Наступну висоту 2.33 м взяли лише п'ять легкоатлетів: Тамбері, Гаррісон, Баршим, Заяс та Потьє. Ще два стрибуни - Ву Сан Хьок та Шелбі Маківен - перенесли планку на 2.36 м після невдалих спроб.

Боротьбу за "золото" у підсумку продовжили Джанмарко Тамбері та Джувон Гаррісон - вони єдині взяли 2.36 м (італієць - з третьої спроби) - найкращий результат сезону у світі. "Бронзу" ж завдяки меншій кількості спроб гарантував собі Мутаз Баршим - переможець попередніх ЧС у 2019 та 2022 роках.

Ані Тамбері, ані Гаррісон не змогли взяти висоту 2.38 метра. Відтак, переможця визначали за допомогою меншої кількості використаних спроб - ним став Тамбері.

Це перша в кар'єрі перемога Тамбері на чемпіонатах світу. Перед цим його найбільшим досягненням було "розділене" "золото" з Мутазом Баршимом у фіналі Олімпіади-2020.

ЧС з легкої атлетики. Стрибки у висоту, фінал (чоловіки)