Легка Атлетика

18.09.2022

НЕЙМОВІРНІ 320 КІЛОМЕТРІВ: ЛИТОВЕЦЬ ВСТАНОВИВ РЕКОРД СВІТУ З ДОБОВОГО БІГУ

У Вероні, Італія відбувся чемпіонат Європи з добового бігу. Україна тут могла би поборотися за нагороди, адже у нас є Андрій Ткачук, який минулого року встановив рекорд світу з дводобового бігу на доріжці, став другим після легендарного Яніса Куроса у дводобовому бігу та наприкінці літа пробіг 295.363 кілометра на старті у Польщі, оновивши національний рекорд в добовому бігу. Тоді за перемогу він боровся з литовцем Олександром Сорокіним, а зараз бореться за нашу незалежність у складі ЗСУ.

Власне литовець і став переможцем чемпіонату. За добу він здолав 319.614 кілометра, затрачаючи на кожен з них 4.5 хвилини. Попередній рекорд становив 309.39 та був показаний Сорокіним у Польщі 29 серпня 2021 року, якраз у боротьбі з Андрієм Ткачуком.

Найвище з українців фінішував Станіслав Шкуро - 240.857 кілометра та 37 місце. На 102 місці опинився Валерій Шажко - 142.044 кілометри. Він, до речі, теж у складі збройних сил захищає Україну, однак отримав дозвіл та виїхав на змагання. Ще один українець Валерій Христенок фінішував зі 110 результатом (121.061). Серед жінок 41 місце у Валентини Ковальської - 206.062, 62 у Олени Шевченко - 183.158. Львів'янка Ольга Стадник з результатом 151.196 посіла 71 місце, на 73 місці завершила Ніна Митрофанова - 138.995. Лариса Лабарткава - 105.111 (83 місце). Вікторія Ніколаєнко - 87 місце (79.425), Ірина Петренко - 90 місце (62.645).