Новини

Легка Атлетика

24.10.2021

ЕФІОПКА ВСТАНОВЛЮЄ СВІТОВИЙ РЕКОРД НА ПІВМАРАФОНІCьогодні в іспанській Валенсії відбувся півмарафон (21.0975км), що зібрав чимало представників еліти в бігу на довгі дистанції. У чоловіків конкуренція була серйознішою, однак більше уваги приділимо саме жіночій частині. Хоча потрібно зазначити, що й його переможець продемонстрував дуже швидкий біг. 58:05 від Абеля Кіпчумби. Майже з самого початку ефіопка Летесенбет Гідей відірвалася від конкуренток та бігла в групі чоловіків, що змагалися за перше місце серед іспанських бігунів.


Гідей розпочала одразу на час, ще швидший, ніж був показаний у Ларні іншою ефіопкою Ялемзерф Єхуалав 29 серпня. Той рекорд, до слова, ратифікований не був через недоміряну дистанцію. Перших 10 кілометрів Гідей пробігла за 29:45. І лише додавала на другій половині.


Її фінішний час 1:02:51 - новий світовий рекорд при змішаному старті (у жінок є 2 світових рекорди: "women's only" та "mixed"). Що ж, будемо сподіватися, що цього разу дистанція відміряна правильно і ми зможемо привітати спортсменку з вагомим досягненням. Адже Летесенбет Гідей стане першою жінкою, що пробігла півмарафонську дистанцію швидше, ніж за 64 хвилини. І одразу швидше, ніж за 63 хвилини. Неймовірно!

Інші Новини