Статті

Інші види спорту

08.04.2021

РІЗНІ ЗАВДАННЯ УКРАЇНСЬКИХ РОБІНГУДІВ НА ТУРЕЦЬКІЙ ЗЕМЛІ

Сьогодні, 8-го квітня, у турецькій Антальї стартує другий етап цьогорічного Гран-Прі Європи зі стрільби з лука, який завершиться фінальними дуелями у неділю, 11-го квітня. Серед претендентів на нагороди престижних змагань й українські робінгуди. Тренери нашої збірної використали максимальну квоту і привезли на турнір повний склад – по шість жінок та чоловіків. Втім, завдання у них різняться і то суттєво. Але про все за порядком.

Для початку назвемо склад збірної України на другому етапі Гран-Прі в Антальї:

жіноча команда – Анастасія Павлова (Нова Каховка, 26 років – 15 номер світового рейтингу), Вероніка Марченко (Львів, 28 – 47), Поліна Родіонова (Суми, 27 – 63), Лідія Січенікова (Чернівці, 28 – 89), Соломія Гнип (Львів, 23 – 182), Єлизавета Сікало (Черкаси, 20 – 290);

чоловіча команда – Олексій Гунбін (Суми, 28 – 33), Георгій Іваницький (Львів, 28 – 84), Віктор Рубан (Харків, 39 – 102), Юрій Гавелко (Львів, 32 – 107), Іван Кожокарь (Чернівці, 21 – 121), Сергій Макаревич (Львів, 26 – 264).

Коли порівнювати з першим етапом Гран-Прі Європи, що відбувся у хорватському Поречі з 18-го по 21-е березня, то в складі «синьо-жовтих» лише одна заміна – у чоловіків замість сумчанина Владислава Лісняка до Антальї полетів львів'янин Сергій Макаревич. Відверто кажучи, після не найкращого виступу у Хорватії багато хто очікував, що до Туреччини тренери візьмуть щонайменше трьох-чотирьох інших спортсменів. Однак, схоже, наставники вирішили, що потрібно надати лідерам національного рейтингу ще один шанс – перш за все з огляду на велику перерву у проведенні великих турнірів подібного рівня через ситуацію з коронавірусом. До речі, саме через нього цьогорічні Гран-Прі Європи проводяться лише в особистій першості – немає у їх програмі ні командних турнірів, ні мікстів.

Нагадаємо, єдину нагороду у Поречі виборола Анастасія Павлова, яка стала срібним призером. У півфіналі вона здолала німкеню Вероніку Гайдн-Чалову з рахунком 7:3. Проте у фіналі поступилася представниці Франції Лізі Барбелін – 4:6.

Серед решти українок до ТОП-16 пробилися лише Поліна Родіонова і Вероніка Марченко. Цікаво, що в боротьбі за вихід у чвертьфінал, в 1/8 фіналу, остання програла саме Анастасії Павловій. Туром раніше, в 1/16 фіналу зачохлили лук і стріли Лідія Січенікова та Єлизавета Сікало, а Соломія Гнип не змогла подолати 1/32 фіналу.

Чоловіки виступили трохи гірше. Найкраще серед них стріляв Іван Кожокарь – зазнавши поразки у чвертьфіналі, в підсумковому протоколі, за додатковими показниками, він замкнув першу п'ятірку. Решта завершила свої виступи на ранніх стадіях: Олексій Гунбін і Віктор Рубан – в 1/16 фіналу, а Юрій Гавелко, Георгій Іваницький і Владислав Лісняк – у 1/32 фіналу.

Слід зазначити, що ситуація в наших командах – жіночій і чоловічій – станом на сьогодні різна. Зрозуміло, що головний старт сезону – олімпійський турнір у Токіо. Але річ у тім, що ліцензію на виступ у ньому має лише жіноча команда. Нагадаємо, її наші дівчата, а саме Вероніка Марченко, Анастасія Павлова та Лідія Січенікова, здобули на чемпіонаті світу-2019, посівши п'яте місце в командному турнірі. Звісно, вони мріяли про медалі, але завдання мінімум – здобути олімпійську ліцензію – виконали і то вже добре. А от чоловіки програли в 1/8 фіналу і нині вони готуються не до Ігор в Токіо, а до того, щоб здобути путівки до столиці Токіо. При цьому зазначимо, що ліцензії не є іменними – вони належать тій чи іншій країні. Тобто, далеко не факт, що жіноча збірна України до Токіо полетить у тому самому складі, який виборов путівки до столиці Японії на чемпіонаті світу два роки тому.

А от що об'єднує обидві наші команди на етапах Гран-Прі, так це той факт, що саме за їх підсумками, разом з врахуванням результатів в особистій першості на чемпіонаті України, що відбудеться у Новій Каховці, буде визначено склади обох збірних на чемпіонат Європи, який з 30-го травня по 5-е червня, як і другий етап Гран-Прі Європи, прийматиме Анталья. На континентальний форум поїде лише шестеро лучників – по троє жінок і чоловіків.

Також слід додати, що на Євро-2021 командні ліцензії на Олімпіаду розігруватися не будуть, лише особисті і то в дуже обмеженій кількості – по чотири серед жінок і чоловіків. Тобто необхідно буде принаймні пробитися у півфінал. Цікаво, що їх володарі визначаться не за результатами чемпіонату континенту, а організатори виділять у ході змагань один день, коли й відбудеться ліцензійний турнір. Його учасниками будуть лише лучники тих країн, які ще не мають командних ліцензій. Тобто, від України в ньому виступатимуть лише чоловіки, натомість наші жінки в цей день матимуть вихідний.

Втім, українська чоловіча команда також матиме ще шанс вибороти повний комплект олімпійських путівок. Його можна буде здобути у Парижі на спеціальному ліцензійному турнірі, що відбудеться з 9-го по 13-е червня. Але на нього до столиці Франції прибудуть команди, що не потрапили до вісімки чвертьфіналістів чемпіонату світу-2019, не лише з Європи, а з усього світу. А розігруватимуть вони лише по три місця на олімпійському турнірі серед чоловіків і жінок. Тож можна собі тільки уявити, яка там буде «колотнеча» за заповітні путівки.

Слід додати, що коли наші чоловіки не зуміють здобути до Токіо спочатку бодай одну путівку на Євро-2021, а потім залишаться з пустими руками й за підсумками командного ліцензійного турніру в Парижі, то на олімпійському турнірі робінгудів Україна не буде представлена не тільки в чоловічій частині змагань, а й у міксті.

Там же в Парижі за менше ніж десять днів після ліцензійного всесвітнього командного турніру, а саме з 22-го по 27-е червня, триватиме етап Кубка світу, який стане для усіх лучників останньою перевіркою своїх сил перед головним стартом чотириріччя, а точніше, з урахуванням переносу ХХХІ літних Олімпійських ігор на рік, п'ятиріччя. У столиці Франції етап Кубка світу, на відміну від етапів Гран-Прі Європи, проходитиме по повній програмі – чоловічі та жіночі змагання в особистій і командній першості та мікст. І дуже хочеться вірити, що для збірної України це буде насправді генеральна репетиція не лише для її жіночої частини команди, а й для чоловічої також.